4 سال پیش 1349
شهاب شهابی

این توئیت در تاریخ شنبه 20 مهر 1398 توسط شهاب شهابی ارسال شده است

مسی یا رونالدو، کدام یک بهتر است؟

دانشمندان دانشگاه بلجیمی برای این که ثابت کنند از میان رونالدو و مسی کدام یک بهتر اند تحقیقات انجام داده اند.

مسی یا رونالدو، کدام یک بهتر است؟

به گزارش اسپوتنیک، در میان هواداران فوتبال در سال‌های اخیراین پرسش همیشه وجود داشته است که از میان مسی و رونالدو کدام یک بهتر است و هیچ کسی نتوانسته به این پرسش پاسخ دقیق ارائه کند.

رونالدو: دلیل تفاوت من با مسی، تنوع در تیم‌ها و قهرمانی‌هایم است

اخیراً دانشمندان یک دانشگاه در کشوربلجیم برای این موضوع فرمولی ارائه کرده اند که به این پرسش پاسخ دقیق ارائه خواهد کرد.

استادان این دانشگاه در همکاری با متخصصان هلندی فرمولی را به نام ارزش یابی ارائه کرده اند که به  پرسش این‌که مسی بهتر است یا رونالدو پاسخ ارائه کند. این فرمول به بررسی همه جانبه مسی و رونالدو می پردازد و هر کارهایی که آن‌ها در زمین، چه در نقش تهاجمی و چه دفاعی انجام می دهند را زیر نظر می گیرد.


دیویس یکی از استادان دانشگاه بلجیمی گفت:«در دنیای امروزی ارزش یک فوتبالیست با گل و پاس گل تعیین می شود. اما گلزنی یک اتفاقی است که به طور متوسط از ​​1600 عمل یک بازیکن در زمین یک گل به ثمر می رسد. تحقیقات این دانشگاه که به عملکرد این دو بازیکن از فصل 14-2013  تا پایان 18-2017 در مورد عملکرد مسی و رونالدو صورت گرفته است که نشان می‌دهد مسی با اختلاف قابل توجه بالاتر از رونالدو قرار دارد. کاپیتان بارسلونا و تیم ملی ارجنتاین با 1.21  امتیاز در هر بازی نسبت به رونالدو که 0.61  امتیاز گرفته است برتری دارد.

یکی دیگر از محققان این دانشگاه در این مورد گفت:« در فصل‌های اول امتیازات مسی و رونالدو بسیار نزدیک بود اما از فصل 16-2015، مسی از رونالدو عبور کرد. بیشتر بازیکنان در زمین کارها موثر تیمی انجام نمی‌دهند اما لیونل مسی در این زمینه استثنایی است؛ ستاره ارجنتاینی کارهای ارزشمندی در کنار گولزنی و پاس گول در زمین انجام می‌دهد که رونالدو و دیگربازیکنان نمی‌توانند.»

این در حالی‌ست که هر دو بازیکن با داشتن پنج توپ طلا از نگاه جوایز فردی با ارزش در یک رده قرار دارند

نظرات شما

پاسخ به:

اولین نظر را شما ثبت کنید
  • $time
    0
    $name
    $text