4 سال پیش 1074
شهاب شهابی

این توئیت در تاریخ شنبه 20 مهر 1398 توسط شهاب شهابی ارسال شده است

مشکل بارسلونا چیست؟

در شرایطی که نزدیک به یک سوم لالیگا سپری شده اما بارسلونا آن تیمی نیست که انتظار می رفت به عنوان مدعی اول در لیگ حاضر شود.

مشکل بارسلونا چیست؟

 بارسلونا در این هفته لالیگا هم برابر مالاگا متوقف شد تا یکی از بدترین شروع بارسلونا در دهه اخیر رقم بخورد. شرایط فعلی البته بدترین رکورد از زمان مربیگری لوئیز انریکه هم محسوب می شود و این مسئله باعث شده که سرمربی بارسلونا و دیگر ارکان باشگاه به این فکر بیافتند که مشکل کار از کجاست و چرا بارسلونا فعلا در کورس با رئال چند امتیازی عقب افتاده است.

بعضی از دلایل امتیاز از دست دادن های زیاد بارسلونا در این فصل لالیگا خارج از کنترل آبی اناری ها بوده؛ مانند مصدومیت پرتعداد بازیکنان که بارها دامنگیر تیم انریکه شده و مثلا بازیکنانی کلیدی مانند آندرس اینیستا و لیونل مسی چند بازی را از دست داده اند. ویروس فیفا این فصل بیش از همیشه به بارسایی ها ضرر رسانده و هر بار که ملی پوشان بارسلونا به اردوی تیم های ملی خود رفته اند، تعدادی با مصدومیت بازگشته اند. از چهار بازی که بارسلونا بعد از بازی های ملی، داشته در سه بازی آبی اناری ها امتیاز از دست داده اند که نشان می دهد مصدومیت ها و همچنین خستگی بازیکنان ملی پوش، کاملا به ضرر انریکه و تیمش تمام شده است.

اما این همه مسئله نیست. این فصل وابستگی دوباره سیستم بارسلونا به لیونل مسی دوباره کاملا احساس می شود و در بازی هایی مانند بازی اخیر برابر مالاگا، در نبود شماره 10 آرژانتینی، کاتالان ها به شدت با مشکل گلزنی و خلق موقعیت روبرو بوده اند.

همچنین بارسا این فصل امتیازات زیادی در خانه از دست داده که چیز غیرمعمولی است. بارسایی ها به این معروف شده بودند که در نوکمپ در اکثر مواقع با سه امتیاز زمین را ترک می کنند اما این فصل فعلا خلاف این مسئله را ثابت کرده و در نوکمپ هم بارسلونا بارها به مشکل برخورده است. پیکه بعد از بازی اخیر بارسلونا برابر مالاگا به درستی این مسئله را متذکر شد و تاکید کرد که : ” این مسئله که امتیازات زیادی در بازی های خانگی از دست می دهیم، نگران کننده است”.

چند بازیکن کلیدی بارسلونا هم این فصل نتوانسته اند آنگونه که انتظار می رفت کار کنند که این فاکتور هم به نوبه خود در ناکامی ها بارسلونا موثر بوده است. آندرس اینیستا که با مصدومیتی چند ماهه، کار را در میانه میدان برای بارسایی ها دشوار کرده است. علاوه بر این، نیمار هم این  فصل آن ستاره ای نبوده که از او انتظار می رفت. این بازیکن نه تنها در غیاب مسی نتوانسته رهبری آبی اناری ها را برعهده بگیرد بلکه در حضور این ستاره آرژانتینی هم در اغلب موارد بازی هایی معمولی ارائه داده و زوج خوبی با مسی تشکیل نداده است. آردا توران علی رغم بازی های خوب ابتدا فصل این روزها بیشتر یا نیمکت نشین است و یا مواقعی که فرصت بازی پیدا می کند هم یک مهره موثر نبوده است. پاکو آلکاسر هم که برای حل مشکل گلزنی بارسا در نبود مثلث ام اس ان، این تابستان خریداری شده بود تاکنون نتوانسته گل بزند و در سیستم بارسلونا نتوانسته جا بیافتد.

بارسلونا در دو هفته آینده لالیگا دو بازی حساس برابر رئال سوسیه داد و رئال مادرید دارد و ادامه از دست دادن امتیازات در این بازی ها، می تواند کار بارسلونا برای دفاع از عنوان قهرمانی اش را سخت کند. البته هنوز زمان زیادی تا پایان فصل مانده و بارسایی ها مصمم هستند تا برای سومین فصل متوالی در لالیگا قهرمان شوند. مسئله ای که البته با شرایط فعلی خیلی برای بارسایی ها راحت نخواهد بود.

 

نظرات شما

پاسخ به:

اولین نظر را شما ثبت کنید
  • $time
    0
    $name
    $text