4 سال پیش 592
محمد جواد رحمانی صالح

این نوشته در تاریخ دوشنبه 18 آذر 1398 توسط محمد جواد رحمانی صالح نوشته شده است

چشمی: استراماچونی باید پاسخگوی 2 امتیاز از دست رفته باشد

بازیکن تیم استقلال گفت: مسئولان باشگاه بی‌خیال هستند اما ما از استراماچونی هم ناراحت هستیم و او باید پاسخگوی 2 امتیازی که از دست رفت باشد.

چشمی: استراماچونی باید پاسخگوی 2 امتیاز از دست رفته باشد

به گزارش فوتفان، روزبه چشمی درباره بازی با پیکان اظهار داشت: شرایط به هیچ وجه عادی نبود و هر اتفاقی در فوتبال ایران که از قدیم تا به حال رخ داده بود و این یک مورد تا به حال رخ نداده بود که روز قبل از بازی ببینید سرمربی و دستیارانش نیستند. به نظر من خیلی بی‌خیال هستند. دیشب اعضای هیأت مدیره به اردو آمدند و طوری صحبت می‌کردند که انگار یک بازیکن از بین 25 بازیکن از لیست بیرون رفته و جایگزین داریم. 

وی ادامه داد: وضع ما خراب و افتضاح است. مربی ما رفته و مگر می‌شود که بعد از 12 هفته که به صدر جدول رسیدیم مربی تیم برود. این بازیکنان که هستند در تاریخ ایران روی نجابت آنها بازیکن نمی‌آید. من از غفوری و خودم حرف می‌زنم. غفوری 65 میلیون تومان از حساب امسالش گرفته و این در حالی است که 30 درصد از رقم سال قبل هم طلب داشتیم. ما دریافتی داشتیم اما این دریافتی برای سال گذشته بود و امسال 65 میلیون غفوری و 102 میلیون من گرفته‌ام. الان هفته چهاردهم هستیم و بازی بعد نیم‌فصل تمام می‌شود. نفت آبادان صفردرصدگرفته اما ما در استقلال هم شاید حدود 2-3 درصد پول گرفته باشیم.

بازیکن استقلال در خصوص اینکه چه کسی مقصر این اتفاقات است، عنوان کرد: ما امروز برنده می‌شدیم و 3 امتیاز می‌گرفتیم هفته بعد چه می‌شد؟مربی از قبل از بازی با سپاهان با غفوری، من و یکی دو بازیکن دیگر صحبت کرد و گفت که پول من را نداده‌‌اند و مشکلاتی وجود دارد مثل اینکه حساب او را بسته‌اند. قرار شد قبل از بازی با شهرخودرو این مشکلات حل شود که این مشکلات حل نشد. می‌گویند پول داده‌اند اما این پول برگشته اما من مقصر این مسائل نیستم. مگر من باید جواب بدهم؟ مگر شما نمی‌دانید که ما تحریم هستیم خوب یک ماه زودتر این کار را می‌کردید. اگر 20 بار هم پول برمی‌گشت زمان بود اما مثل همه کارها این کار را هم به دقیقه 90 انداختند. شاید سال گذشته هم این اتفاقات بود اما شفرواکنش نشان نداد. همه که مثل هم نیستند. شما نمی‌توانید هر بار دقیقه 90 کار را انجام دهید. شما نیمکت ما را دیدید مگر می‌شود استقلال سرمربی نداشته باشد؟ 

چشمی درباره اظهارات غفوری که گفته بود ما اصلاً در استقلال مدیرعامل نداریم، خاطرنشان کرد: یکسری اخبار را مدیرعامل می‌داند و هیأت مدیره نمی‌داند. این خیلی جالب است. یکی از اعضای هیأت مدیره نمی‌داند که ما چقدر دریافتی داشتیم. مگر اینها زیرمجموعه هم نیستند؟ شما چطور با هم جلسه می‌گذاشتید؟ در یکسری از بازی‌ها ما پول هتل هم نداشتیم اما صحبتی نکردیم تا کار به اینجا کشیده نشود.

بازیکن تیم استقلال افزود: یک بازیکن یا 10 بازیکن حرف نمی‌زنند اما سرمربی سه هفته به شما وقت داده بود. قبل از بازی با سپاهان به ما این مسائل را گفت و اینکه چند وقت قبل به آنها گفته ما نمی‌دانیم اما آقایان هیچ اقدامی نکردند. آقایان می‌گویند که ما شوکه شدیم اما من اصلاً شوکه نشدم. ما دو هفته بود که می‌دانستیم اگر مشکلات حل نشود او می‌رود. 

وی درباره اینکه عارف غلامی گریه می‌کرد، افزود:‌ هرچقدرهم بگویم که این مسائل تأثیری ندارد درست نیست. فقط آقای غلامپور از کل کادر فنی مانده و همه نیمکت ما را دیدند. این مسائل روی روحیه بازیکنان تأثیر می‌گذارد. عارف بازیکن جوانی است اما این مسائل روی بازیکن باتجربه هم اثر منفی می‌گذارد. ما امروز از لحاظ روحی افتضاح بودیم. هرچقدر هم صحبت کنیم این شرایط درست نمی‌شود. پیکان باید امروز برنده می‌شد. 

وی درباره اینکه حاجیلو قصد ورود به رختکن استقلال را داشت اما ووریا غفوری او را راه نداد، گفت: من این صحنه را ندیدم اما ما افتضاح بودیم. پیکان از ما خیلی بهتر بود. من و غفوری در این باره صحبت کردیم اما گلایه کوچکی از استراماچونی هم دارم. ما در 20 روز پنج بازی داریم  و او باید می‌ماند. او قبل از بازی با سپاهان هم می‌توانست برود اما به خاطر ما ماند. فکر می‌کنم اگر او این چند بازی را هم می‌ماند بهتر بود چرا که در 20 روز اتفاق بزرگی برای او رخ نمی‌داد. در بدترین حالت او این بازی را می‌ماند و بعد از اینکه در این بازی برنده می‌شدیم می‌رفت. ما دو روز قبل در تمرین با دستیاران استراماچونی کار کردیم. دیروز که به تمرین رفتیم دیدیم کسی در تمرین نیست و این برای یک تیم لیگ سه هم فاجعه است چه برسد به استقلال. ما با بچه‌ها صحبت کردیم تا تمرین کنیم اما اینکه برخی‌ها بی‌خیال هستند عجیب است. من الان نمی‌توانم کار کنم پس بروم. بحث من این نیست که بروند اما اگر زورشان نمی‌رسد یا امکانات نیست چرا باید ماند؟ وقتی برای استقلال مفید نیستم چرا بمانم؟ دوست داریم اذیت شوم؟ خودشان می‌گویند از نظر مالی این صندلی‌ها برای‌شان پولی ندارد.

بازیکن تیم استقلال درباره اینکه چه صحبت‌هایی با وزیر ورزش دارید، گفت: اولین نفری که باید به این شرایط کمک می‌کرد وزیر ورزش بود آن هم خیلی وقت پیش نه الان. با هواداران و بازیکنان چه کاری می‌توانستند انجام دهند که نکردند؟ ما الان تبدیل به تیمی شدیم که اسمش استقلال ایران و پرافتخارترین تیم آسیا است اما تبدیل به یک تیم بی‌صاحب شده‌ایم. الان داوری به ما ضربه می‌زند، هیأت مدیره ضربه می‌زند، مدیرعامل و ارگان‌های دیگر ضربه می‌زنند، اسپانسرها ضربه می‌زنند و ... اما صدای کسی درنمی‌آید. ما بی‌صاحب هستیم و هر کسی می‌آید ضربه‌ای به ما می‌زند. اگر اسپانسر پول نمی‌داد و دو سال قبل یقه او را می‌گرفتند اینطور نمی‌شد. به طور مثال می‌گویند ما 15 میلیارد از ایرانسل و 10 میلیارد از همراه اول طلب داریم. اینقدر هیچی به آنها نگفتند که دیروز به ما گفته می‌شود از سال 97 از سوی فلان ارگان به ما پولی نداده‌اند. اگر دو سال پیش یقه آنها را می‌گرفتند به این وضعیت دچار نمی‌شدیم. آقایان خودشان هم با هم هماهنگ نیستند.

چشمی اظهار داشت: آقایان یا با هم هماهنگ نیستند یا با هم روراست نیستند. به ما دروغ می‌گویند اما به خودشان هم دروغ می‌گویند. عضو هیأت مدیره نمی‌داند ما چند درصد پول گرفته‌ایم. با دروغ دو بازی بازی می‌کنیم اما بعد از آن باید جمع بکنیم و برویم. با دروغ نمی‌شود کاری کرد چرا که آخرش این می‌شود. برای آنها مهم نیست که هواداران ناراحت هستند. چه شده که بازیکنان بعد از چند بازی خوب اینطور بازی می‌کنند. ما دو پاس به هم نمی‌توانیم بدهیم. 

وی درباره اینکه چرا کسی استعفا نداده است، تصریح کرد: این همان بی‌خیالی است که از آن صحبت کردم. نباید کار به اینجا می‌رسید که به این شرایط برسیم. مردم ما چیزی ندارند. وضع اقتصادی مردم افتضاح است و دل‌شان خوش بود که یک فوتبال می‌بینند. مردم از صبح باید جلوی باشگاه بروند و بعد به استادیوم بیایند. مردم دوست ندارند به کسی فحش بدهند اما به آنها فشار می‌آید. وقتی به من فحش می‌دهند دلیل آن را می‌دانم چرا که جاهای دیگر به مردم فشار می‌آید. 72 ساعت نگذاشتند ما آن بالا بمانیم تا سه روز مردم خوشحال باشند. تیام و جباروف نیستند که آنها بگیرید و هنوز نیم‌فصل نشده که کسی برود. گفتند چه کار کنیم و این بالا را سر سرمربی آوردند. یا اینقدر بی‌خیال هستند که 20 بازیکن هم بروند برای‌شان مهم نیست. امروز پنج گل هم می‌خوردیم برای آقایان مهم نبود. 

چشمی درباره شایعه حضور فرهاد مجیدی در استقلال خاطرنشان کرد: یک باشگاه چه زمانی مربی‌اش را عوض می‌کند؟ ما الان صدر جدول هستیم و آقایان مربی ما را فراری دادند و به دنبال کس دیگری می‌روند. ما با استراماچونی نتیجه گرفتیم و حالا شما بروید پوچی تینو را بیاورید و این فایده ندارد. چه ایرانی چه خارجی بیاورند فرقی نمی‌کند چرا که آن فردی که نباید می‌رفت، رفت. 

بازیکن تیم استقلال درباره اینکه چقدر احتمال می‌دهد استراماچونی برگردد، ادامه داد: حتی اگر او فردا صبح به تمرین ما برگردد جواب این 2 امتیاز چه می‌شود؟ ما از آقایاستراماچونی ناراحت هستیم بابت اتفاقاتی که رخ داده و او هم باید جوابگوی این 2 امتیاز باشد. وقتی آب می‌ریزد دیگر فایده ندارد. اگر باز هم برنده شویم کسی این بازی را یادش می‌رود؟ کسی یادش می‌رود که ما این بازی بدون سرمربی بودیم؟

نظرات شما

شما نیز می توانید امتیاز دهید
امتیاز کاربران:
پاسخ به:

اولین نظر را شما ثبت کنید
  • $time
    0
    $name
    $text